VÝKONY

Léčba chronické bolesti

Každá bolest se může, dle jistých kritérií rozdělit na dva typy - bolest akutní a bolest chronickou. Akutní bolest je brána jako forma sebeobrany těla, protože figuruje jako varování, že něco není v pořádku. Akutní bolest má kratší trvání a rychle se zlepšuje. Trvá zpravidla pár hodin, až maximálně pár dní.

Bolest, která přetrvává a trvá i několik týdnů, měsíců až let se označuje za chronickou. Tato bolest již není prospěšná, ale z dlouhodobého hlediska znemožňuje člověku normálně fungovat. Zlepšení se často nedostaví a pokud tak jen krátce a přechodně.

Typické příznaky chronické bolesti jsou poruchy spánku a chování. Tito lidé více propadají depresím a často se chronická bolest projevuje úplnou změnou osobnosti. Je nutné, aby byla chronická léčba dostatečně a hlavně efektivně léčena, které předchází správná diagnóza.

Akupunktura

Akupunktura je prastará léčebná metoda, pocházející z tradiční čínské medicíny. Tato terapie spočívá v napichování akupunkturních bodů na lidském těle tenkými akupunkturními jehličkami. Akupunkturní body jsou místa se specifickým významem ležící na akupunkturních drahách, neboli meridiánech. Těmito drahami proudí v těle životní energie Qi.

Homeopatie

Homeopatie je přírodní, velmi účinná a přitom zcela bezpečná léčebná metoda. Ve vyspělých státech světa představuje homeopatie nejrozšířenější obor takzvané 'alternativní' medicíny. Cílem je obnovení zdraví a odstranění příčin nemoci, na rozdíl od pouhých potlačování symptomů.

DarkField vyšetření

Jde o nadstandardní metodu, která poskytuje komplexní obraz o naší krvi a upozorní na raná stadia onemocnění, akutní infekce, alergie, nedostatečné trávení nebo záněty. Pomůže odhalit příčinu již vzniklých chorob či potíží, které nelze zjistit klasickými vyšetřeními.

Baňkování

Baňkování patří do sféry tradiční čínské medicíny. Jedná se o unikátní masážní metodu, která nepůsobí na tělo tlakem, jako ostatní druhy masáží, ale tahem. Jedná se o vakuovou masáž, která se provádí pomocí baněk. Po aplikaci dochází k úlevě od bolesti v zádech a může se upravit i funkce příslušného vnitřního orgánu .

Laserová Terapie

Infračervená laserová sonda je určena k hlubšímu průniku do tkáně a využívá se především k ošetření malých kloubů, bolestivých úponů, šlach a ošetření keloidních a hypertrofických jizev. Lze ji také využít ke stimulaci akupunkturních bodů.

EAV vyšetření

EAV je elektroakupunktura podle německého lékaře Dr. Reinholda Volla. EAV přístrojem lze na pokožce člověka proměřovat tyto jednotlivé body podobné těm, které používali čínští lékaři při akupunktuře. Lékař může například zjistit, je-li v určitém orgánu zánět nebo dochází-li naopak k pasivitě a degeneraci.

Rázová vlna

Terapie bolesti rázovou vlnou patří nejúčinnějším terapiím pro odstranění bolesti těla. Rázové vlny jsou ultrazvukové nárazy, které jsou aplikovány na bolestivá místa, kde vlna rozbije bolestivé místo a nastartuje proces hojení.

Infúzní terapie

Aplikace léků proti bolesti a na uvolnění svalstva pomáhá jak při akutních, tak i chronických bolestech pohybového aparátu. Jde o zcela bezpečnou a prověřenou metodu, která zbavuje nepříjemných projevů různých onemocnění.

Infúzní terapie vitamínem C

Infuzní léčba vitamínem C je určena k podpůrné léčbě řady onemocnění (např. recidivujících infekcí, alergií, artritidy, aterosklerózy, nádorů) a také stavů vyčerpanosti a podpoře imunitního systému.